O nas

OstródaZespół Karczmarze powstał w maju 2006 r. w Rzeszowie. Filarami tego zespołu jest trzech zawodowych muzyków, którzy zapoczątkowali działalność zespołu: Kolejno do zespołu dołączyli: Zespół Karczmarze wykonuje szeroko pojętą muzykę pogranicza. W ich wykonaniu można usłyszeć melodie polskie, ukraińskie, słowackie, Kraków węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie.
Karczmarze od początku swojej działalności dali ponad 600 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. koncertowali wielokrotnie w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, Litwie oraz na Ukrainie i na Węgrzech. Uczestniczyli w prestiżowych targach Expo w Mediolanie i na święcie wina w Tokaju (2015r.).
W 2016r. obchodzili jubileusz 10-lecia pracy artystycznej. W 2017r. wystąpili na planie filmowym "Rock’n’Roll Eddie" a w 2018r. wydali swój pierwszy teledysk do autorskiego nagrania pt. „Daleko od żony”.
Naturalna muzyka, płynąca z żywych, posiadających duszę instrumentów, pozwoliła być laureatem wielu festiwali i przeglądów, m.in.: Rzeszów


W dorobku zespołu znajdują się 4 płyty noszące tytuły :

Zespół Karczmarze powstał w 2006 r. Powstanie zawdzięcza Zespołowi Pieśni i Tańca „Połoniny”, w którym to grali, jak się później okazało, trzej założyciele Karczmarzy. Swój pierwszy oficjalny koncert zagraliśmy 14 lipca 2006 r. w jednym z rzeszowskich pubów w Rynku. Początkowo występowaliśmy w składzie trzyosobowym (akordeon – Tomasz Pisaniak, skrzypce – Tomasz Pyzik, kontrabas – Łukasz Cycak).
Początki zespołu są związane Rzeszowem i lokalnymi pubami oraz restauracjami. Następnie Karczmarze zaczęli koncertować na terenie całego województwa podkarpackiego, m.in. w Sanoku, Lesku, Przemyślu. Dawali koncerty dla TV Podkarpackiej i TVP Rzeszów. Zespół występował także dla gazety codziennej „Nowiny”, dla Gminnych i Osiedlowych Domów Kultury w różnych częściach województwa podkarpackiego i lokalnych imprezach.
W 2007 r. Karczmarze rozpoczęli koncertowanie za granicami Polski, występując m.in. na Węgrzech, we Francji i Włoszech.
W dotychczasowej historii nasz zespół występował na wielu konferencjach, m.in na Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Media-Kultura-Edukacja na pograniczu narodów i kultur” w Bystrym w październiku 2007 r. organizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski, na licznych konferencjach naukowych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Wystąpiliśmy na I Rzeszowskim Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w kwietniu 2008 r. Dawaliśmy również koncerty dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
W kwietniu 2008 r. wydaliśmy naszą pierwszą debiutancką płytę pt. „Pogranicze”.
W maju 2008 r. reprezentowaliśmy województwo podkarpackie na międzynarodowych konferencjach z okazji „Tygodnia Europy 2008 ” w ramach „Spotkań na granicy”. Koncertowaliśmy m.in. Gersheim, Schengen, Strasburgu i Luksemburgu.
14 czerwca 2008 r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim XXI Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety, zorganizowanym przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Zdobyliśmy tam pierwsze miejsce w kategorii stylizowanych zespołów instrumentalnych. Było to dla nas bardzo miłe wyróżnienie, gdyż nie spodziewaliśmy się zostać laureatami w tak prestiżowej imprezie.
WęgryWe wrześniu 2008 r. wyjechaliśmy po raz kolejny do Niemiec, gdzie reprezentowaliśmy Polskę na międzynarodowych targach w Pasewalku. W tym miejscu trzeba nadmienić, że do Karczmarzy dołączył Stanisław Tadla, grający na cymbałach oraz gitarze.
W międzyczasie koncertowaliśmy na różnego rodzaju imprezach zamkniętych, wernisażach, konferencjach i festiwalach. Równocześnie przygotowywaliśmy materiał na nagranie kolejnej płyty o nazwie „Zahrajte”.
Kolejne nasze zagraniczne koncerty miały miejsce w Holandii – Utrecht (styczeń 2009 r.); Belgii – Bruksela (luty 2009 r.), Niemcy - Berlin (marzec 2009 r.), z okazji międzynarodowych targów turystycznych.
W maju 2009 r. zespół zdobył II miejsce na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej oraz Folkowej w Zakopanem, a w czerwcu został laureatem Ogólnopolskiego XXII Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu po raz drugi z rzędu.
W czerwcu 2009 r. dawał koncertu w Czerniowcach na Ukrainie, uczestniczył w Weselu Kurpiowskim w Kadzidle na Mazurach oraz w obrzędach nocy świętojańskiej w Węgorzewie. Wyjechał również do Niemiec na koncerty w miejscowości Gersheim.
W lipcu 2009 r. dał koncert na festiwalu Polonijnym w Rzeszowie. W sierpniu zdobył nagrodę publiczności na festiwalu folkowo.pl w Morągu i Olszynku na Mazurach oraz wziął udział w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Ajaku na Węgrzech.
W październiku 2009 r. została wydana druga płyta Karczmarzy, pt. „Zahrajte”.
W grudniu 2009 r. wyjechaliśmy do Francji, gdzie uczestniczyliśmy w Świątecznych Targach w Paryżu, dając koncerty m.in. w Polskiej Ambasadzie oraz na Placu Trocadero.
W styczniu 2010 r. zostaliśmy laureatami oraz zdobyliśmy I nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu.
W marcu 2010 r. uczestniczyliśmy na największych międzynarodowych targach na świecie w Niemczech (Berlin).
W maju 2010 r. po raz kolejny wystąpiliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej oraz Folkowej w Zakopanem zdobywając po raz kolejny II miejsce.
We wrześniu 2010 r. koncertowaliśmy we Francji (Strasburg) na IX Salonie Assocjacji.
ParyżW listopadzie 2010 r. została wydana nasza trzecia płyta z unikatowymi nagraniami pastorałek pt. „Chojka”
W styczniu 2014 r. zespół zdobył II miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.
W maju 2014 r. zespół wyjechał na koncerty do Niemiec.
W lipcu 2014 r. otrzymał wyróżnienie na konkursie w Trzcinicy
W sierpniu uczestniczył w festiwalu muzycznym na Węgrzech w miejscowości Ajak
Reasumując, zespół Karczmarze dał ponad 400 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Swoją muzyką i brzmieniem naturalnych instrumentów tworzy unikatową, energiczną, stylizowaną muzykę folkową, która przyciąga do siebie zarówno młodszych jak i starszych słuchaczy.
Stanisław Tadla
Instrument: cymbały rzeszowskie i gitara akustyczna

Muzyk z zamiłowania, budowlaniec z zawodu.

Na stałe związał się z zespołem w 2011 r. Człowiek, który poświęca najwięcej czasu w zespole na nastrojenie swojego instrumentu (cymbały mają aż 118 strun). Techniki gry na cymbałach i gitarze niejeden muzyk może mu pozazdrościć. Charakterystyczna barwa wokalu sprawia, że wielu osobom nazwisko Tadla zapada w pamięć.
Łukasz Cycak
Instrument: kontrabas

Urodził się 6 czerwca 1986 r. Ekonomista z wykształcenia. Ukończył II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej nr 2 w Rzeszowie oraz Politechnikę Rzeszowską na wydziale Zarządzania i Marketingu.

Opanowany, spokojny, ale jeśli zajdzie potrzeba to potrafi szarpnąć nie tylko największym instrumentem w zespole. Zajmuje się organizacją i "dopinaniem" koncertów. Na co dzień lubi pośmigać swoim motocyklem a energia, która mu zostanie jest wykorzystywana na boisku piłkarskim.

Jeden ze współzałożycieli zespołu.
Tomasz Pyzik
Instrument: skrzypce

Urodził się 30 września 1987r. w Rzeszowie. Ukończył II stopień państwowej szkoły muzycznej nr 1 w Rzeszowie w klasie skrzypiec oraz jest Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego na wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Zakresie Sztuki Muzycznej.

Jednym słowem to artysta z krwi i kości pod każdym względem. Skrzypcami się po prostu bawi. Swój oryginalny sposób bycia oraz ogromne poczucie humoru sprawia, że przebywanie w jego towarzystwie ociera się o doskonałość. Wielki miłośnik zwierząt. Na co dzień uwielbia grać w piłkę nożną.

Jeden ze współzałożycieli zespołu.
Tomasz Pisaniak
Instrument: akordeon guzikowy

Urodził się 24 sierpnia 1984 r. w Sanoku. Ukończył II stopień państwowej szkoły muzycznej w Sanoku w klasie akordeonu oraz Politechnikę Rzeszowską na wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Znany jest z charyzmatycznego wokalu, który doskonale wkomponowuje się w muzykę folkową. Oprócz tego również biegle potrafi wykorzystać moc swojej guzikówki. Posiada trochę niekonwencjonalny sposób bycia, dzięki temu przyciąga do siebie ludzi, a swoim nietuzinkowym uśmiechem jest w stanie zarazić każdego.Na co dzień wielki miłośnik motoryzacji.

Jeden ze współzałożycieli zespołu.
Szymon Tadla
Instrument: cymbały węgierskie/rzeszowskie
Urodził się 28 stycznia 1999 r. i wiekiem jest najmłodszym członkiem zespołu. Na co dzień rozwija umiejętności w Wydziale Muzyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Drugą pasją Szymona są cymbały rzeszowskie i węgierskie dzięki, którym został laureatem wielu konkursów. Jest też multiinstrumentalistą i nie są mu obce inne instrumenty - gra na skrzypcach, cymbałach rzeszowskich, cymbałach węgierskich i kontrabasie. Oprócz muzyki interesuje się przyrodą.
Monika Konieczny
Instrument: skrzypce
Drobna, z pozoru spokojna „rodzynka” Karczmarzy. Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Budownictwo oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Rzeszowie w klasie wokalu. Dzięki rodzinnym tradycjom muzykowania w jej sercu tętni rdzenna muzyka regionu rzeszowskiego. Współpraca z wieloma zespołami, udział w licznych koncertach sprawiły, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Zawsze uśmiechnięta i zorganizowana, niejednokrotnie swoją kobiecą ręką wybawia chłopaków z „opresji”. Jej zadziorne spojrzenie potrafi postawić męską część zespołu w stan gotowości