Tomasz Pisaniak – akordeonista,
Łukasz Cycak – kontrabasista
Stanisław Tadla - cymbały rzeszowskie/gitara
Monika Baran - skrzypce
Szymon Tadla - cymbały rzeszowskie
Troche historii...
Swój pierwszy oficjalny koncert zagraliśmy 14 lipca 2006 r. w jednym z rzeszowskich pubów w Rynku. Początkowo występowaliśmy w składzie trzyosobowym (akordeon – Tomasz Pisaniak, skrzypce – Tomasz Pyzik, kontrabas – Łukasz Cycak).
Początki zespołu są związane Rzeszowem i lokalnymi pubami oraz restauracjami. Następnie Karczmarze zaczęli koncertować na terenie całego województwa podkarpackiego, m.in. w Sanoku, Lesku, Przemyślu. Dawali koncerty dla TV Podkarpackiej i TVP Rzeszów. Zespół występował także dla gazety codziennej „Nowiny”, dla Gminnych i Osiedlowych Domów Kultury w różnych częściach województwa podkarpackiego i lokalnych imprezach.
W 2007 r. Karczmarze rozpoczęli koncertowanie za granicami Polski, występując m.in. na Węgrzech, we Francji i Włoszech.
W dotychczasowej historii nasz zespół występował na wielu konferencjach, m.in na Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Media-Kultura-Edukacja na pograniczu narodów i kultur” w Bystrym w październiku 2007 r. organizowanej przez Uniwersytet Rzeszowski, na licznych konferencjach naukowych organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską. Wystąpiliśmy na I Rzeszowskim Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w kwietniu 2008 r. Dawaliśmy również koncerty dla Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
W kwietniu 2008 r. wydaliśmy naszą pierwszą debiutancką płytę pt. „Pogranicze”.
W maju 2008 r. reprezentowaliśmy województwo podkarpackie na międzynarodowych konferencjach z okazji „Tygodnia Europy 2008 ” w ramach „Spotkań na granicy”. Koncertowaliśmy m.in. Gersheim, Schengen, Strasburgu i Luksemburgu.
14 czerwca 2008 r. wzięliśmy udział w Ogólnopolskim XXI Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety, zorganizowanym przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek. Zdobyliśmy tam pierwsze miejsce w kategorii stylizowanych zespołów instrumentalnych. Było to dla nas bardzo miłe wyróżnienie, gdyż nie spodziewaliśmy się zostać laureatami w tak prestiżowej imprezie.
We wrześniu 2008 r. wyjechaliśmy po raz kolejny do Niemiec, gdzie reprezentowaliśmy Polskę na międzynarodowych targach w Pasewalku. W tym miejscu trzeba nadmienić, że do Karczmarzy dołączył Stanisław Tadla, grający na cymbałach oraz gitarze.
W międzyczasie koncertowaliśmy na różnego rodzaju imprezach zamkniętych, wernisażach, konferencjach i festiwalach. Równocześnie przygotowywaliśmy materiał na nagranie kolejnej płyty o nazwie „Zahrajte”.
Kolejne nasze zagraniczne koncerty miały miejsce w Holandii – Utrecht (styczeń 2009 r.); Belgii – Bruksela (luty 2009 r.), Niemcy - Berlin (marzec 2009 r.), z okazji międzynarodowych targów turystycznych.
W maju 2009 r. zespół zdobył II miejsce na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej oraz Folkowej w Zakopanem, a w czerwcu został laureatem Ogólnopolskiego XXII Przeglądu Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu po raz drugi z rzędu.
W czerwcu 2009 r. dawał koncertu w Czerniowcach na Ukrainie, uczestniczył w Weselu Kurpiowskim w Kadzidle na Mazurach oraz w obrzędach nocy świętojańskiej w Węgorzewie. Wyjechał również do Niemiec na koncerty w miejscowości Gersheim.
W lipcu 2009 r. dał koncert na festiwalu Polonijnym w Rzeszowie. W sierpniu zdobył nagrodę publiczności na festiwalu folkowo.pl w Morągu i Olszynku na Mazurach oraz wziął udział w międzynarodowym festiwalu folklorystycznym w Ajaku na Węgrzech.
W październiku 2009 r. została wydana druga płyta Karczmarzy, pt. „Zahrajte”.
W grudniu 2009 r. wyjechaliśmy do Francji, gdzie uczestniczyliśmy w Świątecznych Targach w Paryżu, dając koncerty m.in. w Polskiej Ambasadzie oraz na Placu Trocadero.
W styczniu 2010 r. zostaliśmy laureatami oraz zdobyliśmy I nagrodę publiczności na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu.
W marcu 2010 r. uczestniczyliśmy na największych międzynarodowych targach na świecie w Niemczech (Berlin).
W maju 2010 r. po raz kolejny wystąpiliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Górskiej oraz Folkowej w Zakopanem zdobywając po raz kolejny II miejsce.
We wrześniu 2010 r. koncertowaliśmy we Francji (Strasburg) na IX Salonie Assocjacji.
W listopadzie 2010 r. została wydana nasza trzecia płyta z unikatowymi nagraniami pastorałek pt. „Chojka”
W styczniu 2014 r. zespół zdobył II miejsce na I Ogólnopolskim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Rzeszowie.
W maju 2014 r. zespół wyjechał na koncerty do Niemiec.
W lipcu 2014 r. otrzymał wyróżnienie na konkursie w Trzcinicy
W sierpniu uczestniczył w festiwalu muzycznym na Węgrzech w miejscowości Ajak
Reasumując, zespół Karczmarze dał ponad 750 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. Swoją muzyką i brzmieniem naturalnych instrumentów tworzy unikatową, energiczną, stylizowaną muzykę folkową, która przyciąga do siebie zarówno młodszych jak i starszych słuchaczy.