W dniach od 1-3 maja 2010r. w Zakopanem odbywała się Jubileuszowa X Wielka Majówka Tatrzańska. W ramach tejże imprezy organizowany jest Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej. W tym roku odbyła się jego IX edycja. Postanowiliśmy spróbować swoich sił w tym konkursie.
Po przyjeździe na miejsce spotkała nas przykra niespodzianka. Otóż w trakcie transportu został poważnie uszkodzony kontrabas do tego stopnia, że nie można było na nim zagrać w konkursie. Dzięki pomocy Pani Ireny Słowińskiej(organizatorce tego festiwalu) udało się pożyczyć kontrabas od lokalnego muzyka - Pana Jana.
W trakcie przeglądu zaprezentowaliśmy 2 utwory ("Judishe" i "Od Rzeszowa jadę"). Specjalne podziękowania należą się naszemu 2 skrzypkowi - Kamilowi Niemcowi, który zastąpił naszego akordeonistę na tymże wyjeździe. Nasz "inny skład instrumentalny" (dwoje skrzypiec, cymbały i kontrabas)nie wpłynął negatywne na rodzaj prezentowanej przez nas muzyki a wręcz przeciwnie wzbudził sympatie Jury, która przyznała nam 2 Miejsce za Tradycyjny Skład instrumentalny i profesjonalizm. Musimy nadmienić, że nie spodziewaliśmy się tak wysokiej lokaty w tak prestiżowym festiwalu.
Dodatkową niespodzianką, która nas spotkała był nieplanowany koncert na scenie pod Gubałówką przed licznie zgromadzoną publicznością.