W dniach od 1-2 maja przebywaliśmy w stolicy Polskich Tatr – Zakopanem. Zostaliśmy zakwalifikowani jako jeden z 10 zespołów z całej polski na VIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Górskiej oraz Folkowej - organizowanej w ramach IX Wielkiej Majówki Tatrzańskiej.
Dużym sukcesem dla nas było już samo uczestnictwo w tak prestiżowej imprezie wśród tak utytułowanych zespołów jak np. Bubliczki (1miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja, 2 Miejsce na Festiwalu Folkowe Mikołajki).
Na scenie pod Gubałówką zaprezentowaliśmy 2utwory – Polkę „Scypano” i „Karczmareczkę”. Po wystąpieniu spakowaliśmy nasze instrumenty do samochodu i słuchaliśmy wystąpień innych zespołów. Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów jury przyznało:
1.Miejsce zespołowi Bubliczki
2.Zespołowi „Karczmarze” z Rzeszowa
Było to dla nas niesamowite zaskoczenie gdyż jeszcze nigdy nie braliśmy udziału w festiwalu o tak dużej randze. Z wielką przyjemnością po raz kolejny musieliśmy wypakowywać się z samochodu, aby zagrać na scenie jako jeden z trzech laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Górskiej oraz Folkowej.
Wieczorem na scenie pod Gubałówką otrzymaliśmy nagrodę na zajęcie 2 miejsca a zaraz po naszej prezentacji przed publicznością wystąpił Zespół Golec uOrkiestra.